ushqim i shijshëm i ngrirë


përgjigje 1:

Ju kërkoj falje që kjo ide nuk është e ngrirë, por familja jonë e varur nga Domino sapo ndërroi natën e picës për makarona të gatuara në shtëpi. Ne mbajmë petë pa gluten "soba king" (ka shumë "shije") dhe marinara të ngurtë (markë dyqani) në qilar. Kur të kthehemi në shtëpi natën e pica, unë sjell ujë me kripë, vaj ulliri dhe piper kajene në një çiban në nxehtësi të lartë, pastaj zvogëloj në mesatare të lartë dhe hedh petë brenda derisa të mbarojnë gati (rreth 3-5 minuta - pothuajse e nënvlerësuar - duhet ta provoni ta dini) - sigurohuni që të ndani petë ndërsa gatuhen. Kulloni petë (pije nëse janë të buta. Disa aromë kanë nevojë për të dhe disa jo), vendosini përsëri në tigan me marinara dhe ngroheni në mes të lartë. Unë shtoj borzilok - dhe kajen nëse ju pëlqen një goditje - për ta bërë atë të shijojë pak më shumë në shtëpi. Ne e shërbejmë atë, atëherë unë kthehem dhe hedh brokoli në tigan me spageti dhe gatuaj për disa minuta me uthull Ume (ose balsamic), dhe kur të jenë gatuar mezi (3 min. Lart), hedh pak Djathi Daiya (ose djathi tjetër i copëtuar) pastaj shërbejeni atë brenda 30 sekondave nga shtimi i djathit.

Soshtë kaq e lirë në krahasim me edhe pica më e lirë, dhe është e shijshme - dhe kaq shumë e lehtë.përgjigje 2:

Pica është super e sëmurë (mënyrë për shumë kripë, yndyrë dhe shumë pak lëndë ushqyese). Pak borzilok mbi të nuk do ta bëjë atë të shëndetshëm.

Në vend të kësaj provoni:

- supa të ngrira (shmangni ato me shumë kripë) - perime të ngrira - bukë të plotë të ngrirë - peshk të ngrirëpërgjigje 3:

Jam i njëanshëm sepse punoj për kompaninë, por ne e dizenjojmë Artisan Bistro të jetë ushqimi i ngrirë më i shëndetshëm dhe më i shijshëm në treg. Ne përdorim drithëra dhe perime organike dhe proteina shtazore me cilësi më të lartë (p.sh. salmon i egër i kapur) sesa do të gjeni diku tjetër. Ju mund t'i gjeni produktet tona në korridorin e ngrirë të Whole Foods (si dhe shumë dyqane të tjera ushqimore).


fariborzbaghai.org © 2021